Co jaki czas zmieniać filtr w dzbanku Dafi
Co jaki czas zmieniać filtr w dzbanku Dafi?
8 kwietnia, 2020
Pokaż wszystkie

Jaki filtr do wody wybrać?

Jaki filtr do wody wybrać

Filtrowane wody to bardzo pożyteczna czynność, niezależnie czy robimy to na potrzeby całego domu czy tylko filtrujemy kilka litrów dziennie wody do bezpośredniego picia. Filtrowanie wody sprawia, iż w kranach lub w dzbankach mamy w pełni zdatną do spożycia i zdrową wodę, często wzbogaconą jeszcze o dodatkowe minerały jak chociażby magnez. Zastanawiasz się jaki wybrać sposób na filtrowanie wody dla całego gospodarstwa domowego? Sprawdź jaki filtr wybrać?

Sposoby filtrowania wody dla potrzeb domu

Producenci oferują nam wiele różnych możliwości filtrowania wody. Naszym rodzimym producentem w tej dziedzinie jest wciąż nieprześcigniona marka DAFI, która ciągle wprowadza na rynek coraz nowsze, bardziej innowacyjne rozwiązania. Obecnie mamy między innymi takie możliwości filtrowania wody:

– przy pomocy filtrów mechanicznych- są to filtry, których zadaniem jest przefiltrowane z wody zanieczyszczeń mechanicznych, stanowią one tzw. wstępną filtrację wody; filtry te montowane są zazwyczaj na głównych przyłączach wody w domu, a ich działanie pozwala wyeliminować z wody m.in rdzę, piasek, muł, pyły, itp.

– przy pomocy filtrów węglowych- węgiel aktywny wykazuje bardzo wysokie właściwości absorpcyjne, dlatego z łatwością wychwytuje z wody wszelkie niepożądane związki organiczne i chemiczne; usuwa z wody chociażby chlor i jego pochodne, ale także herbicydy czy pestycydy; filtr węglowy należy wymieniać według wskazań producenta,

– przy pomocy lamp UV- lampy bardzo skutecznie zabijają patogeny, bakterie oraz wirusy, są świetne do usuwania z wody zanieczyszczeń mikrobiologicznych; filtry takie są polecane do gospodarstw domowych, w okolicach których często dochodzi do skażenia ujęcia wody zanieczyszczeniami bakteryjnymi, itp.

– przy użyciu odwróconej osmozy- jest to jedna z najbardziej popularnych na świecie metod na uzdatnianie wody; w największym uproszczeniu metoda ta polega na filtrowaniu wody poprzez przepuszczanie jej przez błonę półprzepuszczalną; woda poddana filtracji przy użyciu osmozy jest niemal krystalicznie czysta.

Dafi dla domu

Oferta DAFI jest bardzo produktywna, jeśli idzie o kwestię filtrowania wody, która ma być zdatna i zdrowa do użycia w domach. Producent oferuje nam dwa rodzaje filtrów- filtry przepływowe oraz filtry pod zlewowe.

Filtr pod-zlewowy daje nam zawsze świeżą i zawsze smaczną wodę prosto z kranu, a montowany jest najczęściej pod zlewem w kuchni lub pod umywalką w łazience. Filtr ten niweluje twardość wody, poprawia jej walory smakowe i zapachowe poprzez eliminację z wody chloru. Filtr można indywidualnie ustawiać w zależności od tego, jak bardzo twardą mamy wodę w kranie.

Filtry przepływowe DAFI to zestaw filtrów, które można ze sobą zestawiać. Zaliczają się do nich filtry: filtr polipropylenowy, filtr węglowy, filtr z żywicą jonowymienną, filtr azotanowy oraz blok węglowy. Odpowiednio zamontowane filtry usuwają z wody wszelkie zanieczyszczenia- od tych mechanicznych, aż po te chemiczne, a także skutecznie zmiękczają wodę.